19 Aralık 2013 Perşembe

astroloji, kadınlar, inançlar, uzaylılarbu aralar kafamı uzaylılar, zodyak, burçlar ne bileyim takım yıldızları gibi olaylarla ütüleyip duruyorlar. bir gün otururken "sak, uzaylılara inanır mısın?" şeklinde bir soru sordular ve benim boşluğuma geldi "evet" dedim. boşluğuma geldi diyorum çünkü bu şekilde kafa açacaklarını bilseydim "inanmıyorum, mk" derdim. neyse bir kere laf ağızdan çıktı o dakikadan sonra olaya "din, kuran-ı kerim, en üstün varlık" anahtar kelimeleri girdi. şimdi üstünlüğe bakış açısı kişiden kişiye göre değişmektedir. bana göre üstün varlık asteroidea sınıfındaki canlılardır, bildiğin deniz yıldızları. bu varlığı tutup kesersin ikiye bölersin bir süre sonra eksik kalan yerini tamamlayabilir. seni ikiye bölmeyi geçtim -içiniz pis olmasın- herhangi bir uzvunu kestiğimde yerine yenisi çıkıyor mu? çıkmıyor tabi ki ölene değin o şekilde eksik uzuvla yaşamak zorunda kalıyorsun. bak kimsenin sikinde olmayan deniz yıldızı ise kendi kendini tamamlayabiliyor. her neyse bu şekilde geyikler döndükten sonra aradan birisi hiç konuşmayıp bizi dinliyordu ve birden atladı sanki o ana değin birilerinin bu soruyu sormasını bekliyormuş gibi takım yıldızlardan, antik yapılardan, uzaylılardan bahsetmeye başladı.

dünya'daki bir çok antik yapının orion takım yıldızlarına göre yapıldığından bahsetmeye başladı. mısırdaki piramitlerden girdi, mayaların piramitlerine, babillilere, mısırdaki piramitlerden daha eski bir yapı olan dikili taşlara -stonehedge gibi bir devasa bir yapı aklınıza gelmesin ortalama 30-40 cm'lik dikili taşlar- nazca çizgilerine, amerikadaki bir kızılderili kabilesinin yerleşim yerlerine, dıdısının dısısına derken tonla antik yapı saydı ben aklımda kalanları sıraladım sıralarken bunaldım o derece işte. sonra bu yapılardan bahsetmeye ve kaba taslak çizimlerine daldı. kağıt üstünde çizerek bize anlattı bir an kendimi salak gibi hissetmeme neden oldu ben kimseye bir şeyi anlatırken çizmeye ihtiyaç duyamıştım anlatınca anlarlar zannediyordum ama demek ki ben dışarıdan bakıldığı zaman anlatıldığında anlamayan görsel öğelerle desteklenmesi gereken birisiymiş.

üstteki bağlantılardan birisinde orion takım yıldızının görsel öğesini koydum. şimdi yukarıda bahsi geçen orion takım yıldızının en populer geyiği piramitlerin -3 büyük piramit- dizilişinin orion takım yıldızı olduğudur. ama orion takım yıldızında tonla yıldız vardır birleştirildiğinde yunanlıların orion adını verdikleri avcı-şavaşçıyı temsil eder. bir elinde değnek-sopa diğer elinde ise kalkan bulunan önüne geleni tarumar eden bir avcıdır. vucudunun atletik bölümü üçgen kısmı ve belden altı şeklinde gözükür. ama bahsi geçen antik yapılarda orion takım yıldızının sadece 3 adet yıldızına göre olduğundan bahsedilir. ortada bulunan -alniltak, alnilam, mintaka- 3 yıldız ve bu üç yıldızın ikisi doğrusal bir hat üzerinde 3. olanı -mintaka- ise bu doğrusal düzlemden biraz yukarıdadır. 2 büyük piramit doğrusal düzlemde üçüncü ise bu düzlemden birazyukarıda durmaktadır ynı şekilde babillilerin yapıları öyledir, mayaların piramitleri o şekildedir bahsi geçen antik yapıların hepsi sadece bu 3 yıldıza göredir eee orion'daki diğer yıldızlar adam değil mi?

yok orion'dan uzaylılar gelmiş şöyle olmuş insanları yaratmış !?! bize bir şeyler öğretmiş yapıları yapmamıza yardım etmiş bizim sahip olamadığımız bilgi/teknolojiyi antik atalarımızla paylaşmış falanmış filanmiş. bu şekilde bıdı bıdı senaryolarından önce orion'daki diğer yıldızların adam yerine konulmasını istiyorum ve bütün orion takımına göre antik yapıların dizilimi var mı yok mu onu açıklamalarını istiyorum. 10 veriden kafamıza göre 3 verisini seçip sadece bu 3 veriye göre senaryo üretmek basittir kurgu yapmak kolaydır. bu şekilde yemeyin beni.

ps; ciddiye alanlar için mehter marşı - eski ordu marşı

0 yorum:

Yorum Gönder

burayı okuyan var mı?