22 Mayıs 2013 Çarşamba

kadın konsorsiyumu


kadın konsorsiyumu denildiğinde kadınların şirketler misali bir araya gelerek ekonomik güç birliğini kurup gelişmiş tekel olma durumları aklınıza gelmesin. kadın konsorsiyumu sadece konu erkekler olduğu zaman kurulan bir toplanma biçimidir. amaç ekonomik güç sağlayıp geri kalan herkesin kendilerine muhtaç olmalarını değilde canlarını yakan erkeklerin götüne sert bir cisim girmiş gibi gözlerinden yaş gelmesi için bir araya gelirler. bu toplanmalarının amacı aslında tamamen erkek kişisinden intikam almak gibi gözüksede asıl sebebini kendileri bile bilmemektedirler. kadını aldatan ya da başka herhangi bir şekilde üzen -evlilik yıl dönümünü hatırlamamak, ilişki başlangıç gününü hatırlamamak, gönderilen mesaja geç cevap vermek, kadının kapısını açmamak, bugün reglim onun için erkeğin kafasını ezmeliyim- erkeğin canını yakmak isterler fakat tek başlarına bunu gerçekleştiremeyecekleri için bir araya gelip birbirlerini gazlama amacıyla toplanırlar.
bir kadın tek başınayken bile çok gereksiz senaryolar yazık kurgulayıp oynatabilirken -kendi kafasında- bir kaç kadın bir araya gelince oluşabilecek sonsuz olasılıkları düşünmek bile istemem. normal şartlarda fiziksel kuvvet işçisiyseniz -inşaat amelesi- ve akşam eve iten yorgun gelirseniz bunun sebebi bellidir büyük ihtimalle havaların ısınmasıyla kaynaklı canlanan inşaat sektörü içinde bir kaç aydır evde yatmaktan dolayı hamlamışsınızdır ve ilk iş günleri yorucu gelir. fakat sizin evdeki eşiniz/sevgiliniz/fuckbuddyniz artık her neyinizse sizin bu bir süredir yatmaktan kaynaklı hamlığınızı başka şeylere yorabilirler. mesela bu kadın konsorsiyumu erkek kişisinin rus/ukrayna karısına gidip eğlence yaptığınızı düşünebilir ve o kadınlarla çok yorulduğunuz için evde böyle pert olmuş bir şekilde durursunuz. hatta bu kurgularının içine fantastik kurgu öğeleri katabilir -yeni nesil kadınlar ve izledikleri filmler- çok masalvari hikayeler duyabilirsiniz.
bu konsorsiyumun en önemli katılımcıları eğer akrabalarla aynı şehir sınırları içinde yaşıyorsa kesinlikle kuzenlerden oluşacaktır. sevgili kuzeni denilen bir kan emici türü var ne yazık ki ve bu konsorsiyumun en tehlikeli bireyi bu kuzen kişisi/kişileridir. artık kaç kuzen olduğu sizin bahtsızlığınızla alakalı bir şeydir. bu kuzenlerin en büyük kozu aralarında kan bağı olmalı ve aynı dönemin çocukluğunu yaşamaları her anlarını bilmeleridir. oysa kişi bazen kendi özkardeşini tanıyamazken kuzenine nasıl güvenebilecek diyebiliyoruz ama kadın konsorsiyumu konu olduğunda bütün kurallar yıkılıyor ve kuzen ne diyorsa doğru diyordu olayına geçiliyor. sevgili kuzenleri topunuzun amk! siz ki bütün çiftlerin yıkılma sebeplerisinizdir ve bunu kabul etmek istemezsiniz. işin gerçeği kuzeninizin ilişkisini kıskandığınız için yıkarsınız ama bahaneniz hep aynıdır "güzelim senin iyiliğin için görmeni sağlıyorum" dersiniz. gerçekten ibnelik yapan adamdan korumaya çalışan kuzene lafım yok.
eğer akrabalardan uzak bir şehirde aile ile birlikte yaşanıyorsa büyük ihtimalle işsiz ise liseden, çalışıyorsa iş yerinden ya da liseden, çok düşük bir ihtimalde olsa komşunun yaşıt kızından çekinmek gerekir. zaten liseden arkadaş ise yapacağınız pek bir şey olamaz lise arkadaşı, kuzene denk bir şeydir. facebook'da bütün lise arkadaşları kardeş olarak kaydedilir ve öyle hitap edilir. iş yerinden bir arkadaş ise fazla korkmaya gerek olmaz çünkü büyük ihtimalle aralarında şık/rüküş giyinme mücadelesi olmuş olacağından bu kişinin sözü çok etkili olmayabilmektedir. komşu kızı ise biraz sancı var demektir komşuluk ilişki süresine göre kızın sözleri etki gösterir. götle don olunan bir komşu ise sıçılmış demektir.
işin gerçeği kadınlar belli konularda tek başlarına karar verebilme yetilerinden yoksundurlar. biri bahsettiğimiz gibi erkek konusu, bir diğeri alışveriş konusudur aslında bir kaç konu daha var ama uğraşmaya gerek yok. kadınların bireysel düşünme yetileri sadece erkek arkadaşlarını çileden çıkartmak istediklerinde ermeni inadı denilen durumla ortaya çıkıyor. genelde bireysel düşünme yetileri sadece erkek tarafına zarar verme maksatlı ortaya çıkıyor ve sonra kendileride yaptıkları salaklığın farkına varıyorlar ama iş işten geçtiği için bu tür amatörlüğe yakalanmamak adına artık konsorsiyum oluşturuyorlar. aslında kadınlar bireysel bazda yada toplu şekilde olursa olsun uzun vadeli düşünceleri planlama yetsinden yoksunlar. uzun vadede yalan söyleyebilme yetisine sahip olup planlama yapamamalarına şaşırıyorum.

0 yorum:

Yorum Gönder

burayı okuyan var mı?